مواردی که باعث اختلال در اپلیکیشن میشود

دلایل عدم نصب اپلیکیشن :
1 – ابتدا شماره نسخه اپلیکیشن رو بررسی کنید بالاتر از نسخه قبل باشه
2 – پکیج نیم اپلیکیشن تکراری نباشه ( روی گوشی اپ دیگه ای با نام بسته یکسان نباشه )
3 – فایل apk رو از داخل تلگرام یا واتساپ مستقیم نصب نکنید.
4 – فایل اپلیکیشن رو بدون فیلتر شکن دانلود و نصب کنید.
5 – فایل اپلیکیشن رو درست دانلود کنید ( ممکنه به دلیل وجود فایل همنام در زمان دانلود نسخه قبلی جایگزین شود )
6 – اپلیکیشن رو با فایل منجیر یا کپی کردن مستقیم لینک و دانلود و بارگیری فایل انجام داده و پس از اون وارد پوشه مربوطه شده و مستقیم نصب کنید.
7 – پسوند فایل رو به همراه نام تغییر ندین
8 – به جهت بروز بودن کد نویسی توسط اندروید استودیو و بالا بودن تارگت نسخه های غیراستاندارد یا دستکاری شده ( کاستوم رام ) اندروید قطعا پشتیبانی نخواهند شد.
9 – خراب بودن یا ناقص دانلود شدن فایل اپلیکیشن اخطار تجزیه یا عدم نصب خواهد داشت.
10 – اندروید 6 تا 11 نسخه های پیشفرض هستن و عدم بروزرسانی اندروید دلیل بر مشکل داشتن اپلیکیشن نخواهد بود.
11 – کمبود حافظه گوشی یا انتخاب حافظه خارجی ( کارت حافظه ) به عنوان حافظه پیشفرض نصب اپلیکیشن.
12 – تغییر دستی مشخصات اپلیکیشن مثل نسخه، شماره، پکیج نیم، آیکون، و خروجی و ویرایش توسط نرم افزارهای ویرایشگر apk یا لاکی پیچر و …
13 – نصب نسخه جدید پس از آپدیت جدید که میتونه مشکلاتی پیش امده که با گزارش صحیح جهت رفع مشکلات همراه باشید.
14 اپلیکیشن هایی که افزونه سمت سرور دارند مثل اپ وب ویو پیشرفته، اپ مجله ای، اپ فروشگاهی، اپ آگهی اپ پاش، برخی از مشکلات به جهت عدم ارتباط با سرور میباشد.
15 – عدم فعال بودن یا ساپورت SSL توسط گوشی موبایل ( برخی از گواهینامه های SSL رایگان بر روی مرورگرها یا گوشی هایی که نسخه نرم افزاری و اندروید پایین دارند پشتیبانی نمیشوند که در این صورت امکان ارتباط افزونه و اپلیکیشن میسر نبوده و اپلیکیشن خطای اینترنت خواهد داد.
16 – بررسی اینترنت گوشی یا WIFI، اینترنت به دلیل تنظیم نشدن و پیکربندی ناصحیح ممکنه فقط از شبکه های اجتماعی پشتیبانی کرده و حتی وبسایت یا اپلیکیشن رو پشتیبانی نمیکند.
17 – مسدود شدن IP گوشی زه جهت تلاش ناموفق به سرور یا سایت که میتونه بر روی اجرا اپلیکیشن هم کاملا تاثیر گذار باشد.
18 – فعال بودن فیلتر شکن و عدم دسترسی به سرور اپلیکیشن، برخی از هاست های ایران یا خارج با فعال شدن فیلترشکن به جهت وجود فایروال های امنیتی دسترسی کاربر رو محدود کرده که امکان اجرا اپلیکیشن هم قطعا نخواهد بود.
19 – تحریم بودن منطقه یا کشور مربوطه جهت عدم دسترسی به وبسایت یا سرور، برخی از کاربران از هاست مثلا ترکیه استفاده کرده اند و چون خود کاربر در ترکیه بوده و مشکلی در دسترسی به سرور نداشته و اپلیکیشن کاملا برای شخص فعال بوده و اما کاربرانی هم خارج از آن کشور یا محدوده به جهت عدم دسترسی به سایت، اپلیکیشن امکان اتصال به دیتابیس را نداشته و غیرفعال بوده.
20 – نصب افزونه های امنیتی که باعث محدود کردن api اپلیکیشن خواهد شد.
21 – نصب فعال بودن لایسنس یا کانفیگ امنیتی هاست یا سرور که دسترسی api را محدود میکند، برای خیلی از هاست های اشتراکی محدودیت از سمت سرور اعمال شده و در این صورت کاربر باید هاست مناسب تهیه کند.
22 – کانفیگ نادرست php که امکان دسترسی به دیتابیس رو با مشکل مواجه خواهد کرد، آموزش کانفیگ php بر روی منو آموزش اپ پاش موجود هست و حتما نسبت به تنظیمات اقدام کنید.
23 – نصب افزونه های کش و افزایش سرعت و بهینه سازی که دیتاها بر اساس وبسایت کانفیگ شده که کش خواهد شد اما بر روی اپلیکیشن بابت محدود شدن و یا ادغام شدن فایل های php و … دچار اختلال خواهد شد، حتما جهت تست پاکسازی افزونه یا غیرفعال کردن افزونه در زمان بررسی رو داشته باشید.
24 – نصب اشتباه یا عدم بروز بودن اپلیکیشن یا افزونه اپلیکیشن یا هسته وردپرس و ووکامرس امکان اختلال بر روی اپلیکیشن حتی سایت را فراهم میکند.
25 – نصب افزونه های نال شده که دیتابیس سایت رو دچار مشکل کرده و بر روی جدول های افزونه بر روی دیتابیس مشکل ایجاد خواهد کرد.
26 – پر شدن هارد دیسک سرور یا فضای هاست که امکان دسترسی به افزونه و اپلیکیشن رو با اختلال مواجه خواهد کرد.
27 – فعال بودن حالت دیباگ یا تعمیر وبسایت که دسترسی به افزونه از طریق اپلیکیشن دچار مشکل خواهد کرد.
28 – عدم نصب یا غیرفعال بودن یا فعال شدن با مشکل و خطا، امکان عدم دسترسی به اپلیکیشن را فراهم میکند.
29 – تغییرات در افزونه اپ یا تغییرات در دسترسی افزونه به سایت، مثلا استفاده از هاست دوم برای رسانه ها، یا استفاده از هاست دوم برای دیتابیس، یا استفاده از هاست دانلود و بی کیفیت برای اپلیکیشن قطعا دسترسی اپلیکیشن را محدود خواهد کرد.
30 – فیلتر شدن دامنه اصلی یا هر گونه تغییرات هاست که ممکنه پس از ست شدن نیم سرور جدید یا عدم ست شدن نیم سرورها یا کش isp و … امکان دسترسی اپلیکیشن را به افزونه محدود کند.
31 – حذف بخشی از فایل های افزونه یا تغییر پوشه افزونه که باعث عدم شناسایی داده ها خواهد بود، دسترسی اپلیکیشن و افزونه را محدود خواهد کرد.
32 – سفارشی سازی اپلیکیشن و ناهماهنگ بودن افزونه عمومی با نسخه شخصی سازی شده که در این صورت باید با تیم فنی اپ پاش در ارتباط باشید.
33 – نصب اپلیکیشن به درستی برای شما و تیم فنی اجرا میشود اما برای برخی کاربران مشکل خواهد داشت، به جهت نامشخص بودن وضعیت گوشی و مشکل امکان تشخص مقدور نبوده و کاربر باید از مشکل خود مستندات لازم جهت بررسی رو فراهم کند، تهیه فیلم از صفحه ( اسکرین رکورد ) جهت تشخص بروز مشکل، ارائه نسخه اندروید، ارائه مدل و برند گوشی، نوع اینترنت، برای واحد فنی ارسال شده و منتظر بررسی باشید، به جهت نامشخص بودن مشکل امکان اعلام زمان برای رفع مقدور نخواهد بود.
34 – چنانچه گوشی در لیست تحریم اندروید باشد ( برخی از گوشی هایی که امکان نصب گوگل پلی را ندارند )، قطعا این درخواست بررسی نمیشود چون محدودیت بر روی اندروید بوده و چون نرم افزار با اندروید استودیو طراحی شده، امکان دور زدن تحریم میسر نمیباشد و اینکه اپ پاش امکان توسعه اپلیکیشن را بر اساس گوشی های بدون تحریم خواهد داشت و امکان سفارشی سازی اختصاصی هم برای اینگونه گوشی ها مقدور نیست ( لطفا اپلیکیشن دیجی کالا و بانک ها که با برنامه نویسی اختصاصی و هزینه های بالا توسعه داده میشوند رو با اپلیکیشن خود مقایسه نکنید. )
35 – تنظیم نکردن افزونه و پیش نیازهای آن از طریق ویدیوهای آموزشی و رعایت نکردن نیازهای اپلیکیشن دلیلی بر عدم کارایی اپلیکیشن نخواهد بود.

این موارد اعلام شده میتونه دلایل عدم نصب بوده که هر اپلیکیشن با هر کدنویسی میتونه شاملش باشه، ابتدا موارد رو بررسی کنید، در غیر اینصورت از مشکل ویدیو کامل تهیه کنید و سپس برای بخش فنی ارسال کنید که بررسی انجام شود.

توجه : تمامی اپلیکیشن ها و افزونه های منتشر شده در سایت به صورت عمومی ویکسان بوده و اگر مشکل جدی در آن باشد قطعا واحد فنی از طریق گزارش های مکرر نسبت به رفع و اطلاع رسانی در قالب آپدیت اقدام خواهد کرد.

آپدیت : فرایند آپدیت به راحتی نخواهد بود و پس از رسیدگی نسخه اندروید، یا نسخه ios و حتی افزونه در مرحله اول بررسی و باگ گیری خواهند شد و پس از آن نسخه وردپرس و افزونه هایی که ممکن هست باعث اختلال شوند رو بررسی و پس از تست توسط چندین گوشی تست بر روی سرور جهت خروجی قرار خواهد گرفت و کاربران هم در این مدت زمان از ارسال درخواست های فورس و تکراری خودداری کرده زیرا نه تنها به پیشرفت توسعه کمکی نمیکنن بلکه باعث هدر رفت زمان خود و تیم فنی خواهند شد.

همیار شوید : در پایان اینکه تمامی اپلیکیشن ها چه در اپ پاش و چه اپلیکیشن های بزرگی همچون دیجی کالا، دیوار، کافه بازار، فیلیمو و … مدام در حال آپدیت جهت رفع مشکلات و گزارش های ثبت شده میباشند و در شرایط فعلی که بیشتر افزونه ها و شرکت های برنامه نویسی و توسعه بزرگ، ایران رو تحریم کرده اند پس قطعا باید همواره با همکاری به پیشبرد توسعه کمک کنید.

ارسال یک پیام